“Kas šuniui pakels uodegą, jei ne jis pats?” Tokia sena patarlė šovė į galvą patiriant skaitymo linksmumą (tikrąja to žodžio prasme) atsvertus vieną iš populiariausių Lietuvoje asmeninio tinklaraščio www.racas.lt įrašą: “Dar vienas milijonas…” , kuriame autorius giriasi apie tai, kad jo bloge, suprask, apsilankė jau du milijonai skaitytojų. Esą reikia sulaukti trečiojo ir bus… (visa Lietuva). Vaizdingai tariant, šio tinklaraščio savininkas “klonavo” savo skaitytojų armiją:

Tinklaraščio www.racas.lt įrašo vaizdas.

Tinklaraščio www.racas.lt įrašo vaizdas.

Nenorime pamokslauti gerbiamam tinklaraštininkui, tačiau tai, kas rašoma šiame įraše tėra absoliutūs skaičiai. Kaip rodo ir bloge www.racas.lt įdiegta mėgėjiška statistikos skaičiavimo mašina, šio blogo egzistavimo metu (arba nuo tada, kai buvo įdiegtas skaitliukas) apsilankė 729497 kompiuteriai (skaičius gaunamas sudedant visus apsilankymus, sistema fiksuoja ir tuos pačius apsilankymus iš to paties kompiuterio, daromus kitą skaičiavimo periodą, tai reiškia, kad vienas kompiuteris per metus gali tapti šimtais “unikalių” skaitytojų/lankytojų).

Labai paprasta yra suskaičiuoti. Imkime apytikslį vidurkį ir laikykime, kad p. Račo bloge per dieną apsilanko 2000 žmonių, tai per metus, skaičiuojant pagal autoriaus metodiką - 730.000. Tačiau taip nėra. Kodėl? Statistikos lentelė rodo, kad nauji vartotojai per pasirinktą terminą (metus?) sudarė tik 28,7%. Grubiai skaičiuojant, iš dienos auditorijos dydžio atėmus šią procentinę išraišką, gaunasi, kad nuolatinę auditoriją sudaro tie patys - apie 1500 unikalių blogo skaitytojų, o dar 500 yra 28 procentai naujų. Tad, jeigu kasdien į blogą užsuktų po 500 vis kitų vartotojų, tai per metus laboratorinėmis sąlygomis galima būtų pasiekti 182500 unikalių vartotojų/skaitytojų - žmonių/piliečių/gyventojų. Tačiau “nauji” vartotojai per tam tikrą mašinoje nustatytą terminą (paprastai tai būna mėnuo) tampa nuolatiniais arba neskaitydami tinklaraščio periodiškai dažniau nei kartą identifikuojami naujais vartotojais. Pvz., kaip šiuo atveju Media Medis, vienas vartotojas jį prasidaro vieną-du kartus per mėnesį, paskaito temas ir daugiau kelias savaites ten nesilanko.

Moralas būtų toks. www.racas.lt bloge pateikta statistika nieko nesako apie jo puslapio lankomumą ir vertę (interneto produktų, interneto žiniasklaidos kontekste), daugiausiai ji gali teikti asmeninę satisfakciją, tačiau, norit lygiuotis su rinka, reikėtų paeksperimentuoti ir paprašyti kad bent mėnesį auditoriją panagrinėtų rimtos skaičiavimo mašinos - GemiusTraffic ir GemiusAudience. Tada galima būtų girtis kuriama verte, aišku, nebe milijonais, o, geriausiu atveju, dešimtimi(is) tūkstančių unikalių skaitytoju per mėnesį. Vienos dienos šio blogo skaitomumas nebūtų didesnis už vienos publikacijos, paskelbtos kurio nors iš populiariausių portalų anonse skaitomumą.

Žinome, kaip sunku yra prižiūrėti ir išlaikyti blogą, kiek jis reikalauja kasdienio darbo ir pastangų, todėl gerbiame p.Račą ir jis neturėtų traktuoti šio įrašo, kaip bandymo įkasti. Tai mėginimas padėti teisingai skaičiuoti.

mediamedis@gmail.com

Patiko (3)

Rodyk draugams