Nuo šiandien oficialiai galima įsigyti bendrovės „Diena Media News“ Lietuvoje adaptuojamo po „The Economist“ vėliava leidžiamo (šitaip sakome, nes ant stalo guli jau antras metinis numeris – vienok jau periodika) leidinio „The World in 2009“ (Pasaulis 2009 metais) (kaina – 20 Lt) antrąjį numerį. Metraštis, kurio misija apžvelgti būsimus metus, geras atminties gaivinimo įrankis, juolab, kad vartant ir naują, ir seną kartu galima nesunkiai nuspėti, kur prašauta, kur pataikyta. Be to, lentynoje metiniai leidiniai, ypač tokie, pusiau darbiniai, užima gerokai mažiau vietos, nei krūvos verslo klasių, versusų, valstybių ir t.t.


Negalima nepacituoti auksinės šio leidinio redaktoriaus Lietuvoje (kartu ir „Diena media news“ vyr. red. Ovidijaus Lukošiaus) minties: „Jei iš prigimties būtume didesni pesimistai nei optimistai, dauguma pernai mūsų paleistų spėjimo strėlių būtų įsmigusios į taikinio vidurį“. Praktiškai ši citata ir paskatino parašyti šį įrašą. Taiklu. Ypač, kai 2007-ųjų pabaigoje pasirodžiusiame leidinyje „Pasaulis 2008 metais“ šalia didžiųjų – Pekino Olimpininių žaidynių, LT Seimo rinkimų aktualijų, buvo gvildenamos ir tokios ekonomikos krizės priešaušrio temos, kaip NT krizės nuojautos JAV, priežastys, dėl kurių grįš į Lietuvą emigrantai ir t.t. Visa tai šiuo metu jau įsibėgėję – JAV sprogo NT burbulas, finansų sektorius išgyvena krachą, ekonomikos švytuoklė tokia nestabili, kad, jei ji rodytų lėktuvo kuro sąnaudas, net ir labiausiai patyrę mechanikai negalėtų nuspėti skrydžio atstumo.


Pagrindinis 2008 metams skirto leidinio akcentas buvo varžybų ženklas, Rusijos, JAV prezidentų rinkimai, o 2009-iesiems skirtame metraštyje, kaip deklaruoja leidėjai, susitinka Barakas Obama, George‘s W.Bushas ir Vladimiras Putinas, taip pat kalbama apie Lietuvos prieitus sunkumus – IAE uždarymą, ekonominę krizę, neprognozuojamą politiką ir t.t.


Palyginus 2008-iesiems ir 2009-iesiems skirtus metraščius galima įžvelgti tokius nedidelius (techninius) skirtumus: pirmasis buvo kiek storesnis (162 psl.) už antrąjį (154 psl.) (greičiausiai dėl sumažėjusios reklamos puslapių); pirmajame buvo suburta mažiau autorių, antrajame – jų kone dvigubai daugiau (gal įžvalgos bus taiklesnės); antrajame yra „Specialus aplinkosaugos skyrius“, pirmajame – tebuvo kelios temos.


Metraštis „Pasaulis 2009 metais“ platinamas 90 pasaulio šalių ir spausdinamas 20 skirtingų kalbų. Bendras tiražas - apie 2 mln. egzempliorių. Galima spėti, kad pirmieji leidimai Lietuvoje pasiteisino ir tai taps tradicija.

Rodyk draugams