Jau kurį laiką nuo tiesioginio dienraščio redagavimo pasitraukęs „Respublikos“ leidėjas Vitas Tomkus nuo šios savaitės grįžo prie šio darbo. Laikraščio metrikoje pasikeitė iki šiol šį dienraštį redagavusios žurnalistės Ramunės Vaičiulytės pareigos. Iš vyriausiosios redaktorės ji tapo vyriausiojo redaktoriaus Vito Tomkaus pavaduotoja. Dar vienas pavaduotojas – Algis Kalanta.


Prieš kelis metus „Resbublikos“ leidėjas buvo paskelbęs prieštaringai įvertintą rašinių ciklą „Kas valdo Pasaulį?“. Po šio ciklo pasirodymo V. Tomkaus, kaip feljetonų autoriaus, pavardė dingo iš „Respublikos“ puslapių, tačiau šių metų vasarį jis vėl kreipėsi į skaitytojus, parašydamas tekstą “Lietuviais esame mes gimę…”. Efekto sustiprinimui buvo pasitelkta naujienų svetainė Balsas.lt, kurioje buvo paskelbtas tekstas ir jį reklamuojantis skydelis. Vėliau pasirodė dar keletas publikacijų, kurios buvo spausdinamos kone visuose „Respublikos“ grupės leidiniuose – „Respublikoje“, „Vakarų eksprese“, „Vakaro žiniose“.


V. Tomkus Vilniaus universitete yra baigęs žurnalistiką. Karjeros pradžioje dirbo satyros žurnale „Šluota“. 1989 m. rugsėjo 16 d. įsteigė nacionalinį dienraštį „Respublika“ ir jį redagavo.

Rodyk draugams