2009 kovo 09 eilinį kartą įsijungiau „Žinių radiją“. Eteryje – laida „Įvykiai ir komentarai“ su, kaip atrodo iš per kraštus besiliejančios išmonės, šauniaisiais žurnalistais Aurimu Peredniu ir Ginu Dabašinsku bei trimis pašnekovais – Žurnalistikos instituto dėstytoju Romu Sakadolskiu, Balsas.lt svetainės redaktoriumi Arūnu Brazausku ir Delfi.lt redaktoriumi Sigitu Babiliumi. Laidos koncepcija – paplepėti apie tai, kas įvyko per praėjusią savaitę. Jei norite išmesti valandą iš gyvenimo, klausykite – čia ( http://www.ziniur.lt/programa/archyvas?pg=1&cat=50&item=7072 ).

Dėmėsio verti ir įdomūs pasirodė žurnalistų klausimai, kurie skamba (pseudo)rimtose diskusijose, panašu ne į žurnalistus, o į hip hop‘o muzikantus, įmestus į rimto radijo studiją:

Žinių radijo žurnalistas kalba apie D. Grybauskaitės kandidatūrą: Klausytojas štai sako, kad vyrai bėga iš trasos, nes, suprask, bijo nuo moters į kaulus gaut.

Žinių radijo žurnalistas kalba apie D. Grybauskaitės įvaizdį: Gal galite paaiškinti kas čia atsitiko, kad įvaizdis yra toks kapitalus. Mes čia gyvenome, gyvenome ir staiga susidūrėme su kažin kokiu neaiškiu įvaizdžiu.

Kalbama su Žurnalistikos instituto dėstytoju, piliečių santalkos nariu Romu Sakadolskiu apie emocinį piliečių sprendimą per rinkimus: “Žinių radijo” žurnalistas: Romai, bet jūs jau priėmėt spendimą? Man tiesiog įdomu, kaip vyksta sprendimo priėmimas? Mes gi visada apie tai šnekam, mes šnekam, kad žmonės staiga nežino iš kur žmogus atėjęs, erokomisaras, viską, ir staiga hop reitingas iki 70 procentų. Kodėl taip yra? Ar jie galvoja, kaip jie priiminėja sprendimus? Kokiu būdu jie sveria sprendimus? (R. Sakadolskis: dauguma žmonių gal to ir nedaro…) Bet to reikia mokykloje mokyti, čia yra sprendimų priėmimo menas, reikia tiesiog mokyti kaip į reklamą reaguot (R. Sakadolskis: visam pasauly taip yra, visur pasaulyje žmonės priima emocinius sprendimus). Tai dėl to pasaulis tokioj uodegoj ir sėdi, kad visur taip yra (R. Sakadolskis: nu, galbūt…).

Patiko (0)

Rodyk draugams