Tiesiog buvo gaila pokalbį su VZ.LT redaktoriumi Linu Kmieliausku palikti viešai neprieinamą. Nors jis, greičiausiai, nebebus toks aktualus, nes šiuo metu VZ.LT yra kuriamos naujos koncepcijos, kuriomis bus siekiama sinergizuoti dienraštį ir elektroninį jo variantą, maksimaliai adaptuotą portalo vartotojų įpročiams, ir reikėtų redaktoriaus klausinėti apie tai.

Interviu su L. Kmieliausku, VZ.LT redaktoriumi:

MM: Esate žmogus, kuręs VZ.LT. Ar tai, koks dabar yra portalas atitinka pirminę, dar kūrimo stadijoje brendusią koncepciją?

L. Kmieliauskas: Patikslinu - esu iš kūrusių bei kuriančių, galbūt, ir kursiančių portalą žmonių. Vienas verslo naujienų portale - ne karys. Yra daug galvų bei patirties ir ne tik Lietuvoje - švedų kapitalo kontroliuojamoje “Bonnier Business Press” grupėje turime 11 verslo naujienų portalų. Pradinė koncepcija - verslo naujienų portalas - nesikeičia iki šiol. Ir, panašu, ją įgyvendiname.

MM: Kokia informacija VZ.LT yra pati skaitomiausia? Kuo Jūs išlaikote savo nuolatinį skaitytoją?

L. Kmieliauskas: Skaitomiausia naujiena tampa tada, kai ji pagal įdomumo, artimumo, svarbumo ir kitus kriterijus “užkabina” kuo daugiau žmonių. Tad, pavyzdžiui, žinutė apie areštuotą “Ranga-IV” turtą yra skaitomesnė nei žinutė apie Vyriausybės patvirtintą nacionalinį biudžetą. Dažnai paprasčiausias įdomumas, žmonės istorijose nurungia tarsi ir svarbesnes temas. Bet nustebčiau, jei būtų kitaip - kažkas būtų negerai su žmonėmis:).
Mūsų skaitytojai daugiausiai dėmesio skiria biržoms ir su jomis susijusioms naujienoms, nekilnojamajam turtui, dabar viena populiariausių temų tapo ir makroekonomika.
Atsakymas į antrą klausimo dalį pateikiamas portale kasdien - turinys. Nuolatinių skaitytojų vis daugėja, tad dabartiniai “magnetai” tarsi ir veikia. Tenka tik sukti galvą, kaip “magnetus” sustiprinti.

MM: Kas yra VZ.LT kitų portalų kontekste (per du metus turėjo susiformuoti atsakymas)? Kur jo vieta? Ir kas yra artimiausi konkurentai? Dėl ko skaitytojas renkasi VZ.LT?

L. Kmieliauskas: Kitų portalų kontekste, atsiprašau už kartojimąsi, VZ.LT yra tiesiog didžiausias verslo naujienų portalas Lietuvoje:). Pokalbis gyvai, žinoma, galėtų virsti smagesne diskusija, nes apie vietą lietuviškajame internete būtų galima kalbėti įvairiais aspektais - VZ.LT, kaip verslo informacijos šaltinis, kaip tam tikrų tekstų “kalykla” (kalbu, kad portalai turi skirtingą stilių), kaip pelno šaltinis, etc.
Konkurentais vadinu visus, kurie prisiliečia prie verslo informacijos, nes tai mūsų darbas! (Tikriausiai juokauju:)). Bet kuriuo atveju, visi kiti verslo informacijos šaltiniai yra greičiau kolegos, kartais padedantys nepražiopsoti vieno ar kito įvykio, naujienos. Manau, tokie pat kolegos esame ir kitiems šiuo metu lietuviškajame internete dirbantiems portalams.
O skaitytojas, kaip ir jau rašiau, VZ.LT renkasi, nes čia randa tai, ko reikia. Arba jeigu neranda, gali pasakyti ir mes imsimės darbo.

MM: Analizuojate vartotojus, ar ir toliau prognozuojate nuoseklų augimą (mes naudojamės vz.lt archyvu, tai kuo daugiau ten tekstų, tuo dažniau mes jį vartysime:))?

L. Kmieliauskas: Lapkritį sulaukę per 270.000 lankytojų, palyginti su 100.000 pernai, augimo vis dar tikimės. O archyvas - tik viena iš priemonių. Žinoma, ne tokia ir menka - yra per 200.000 tekstų, kuriuose jau nesuskaičiuoju, kiek surašyta žodžių:)… Pritraukti lankytojų nėra toks sunkus uždavinys, įdomesnis tikslas yra juos išlaikyti.

MM: Nebeturite BNS naujienų srauto ar dėl to kenčia turinys ir naujienų gausa?

L. Kmieliauskas: Kaip ir minėjau, kiti kolegos kartais padeda nepražiopsoti įvykių ar atranda įdomių naujienų. Tad dingus vienam šaltiniui, tarsi ir logiška būtų atsakyti, kad “kenčia”. Kaip ir dingus, pvz., delfi.lt, lrytas.lt, alfa.lt, balsas.lt, “dienų.lt” ir kt. portalams.(Nedinkite:) Kaip ir nukentėtų BNS, dingus VZ.LT.
Klausimas - kiek nukenčia? Nežinau - juk nebeturiu naujienų srauto. Bet prisimindamas ankstesnę “turėjimo” patirtį, spėju, kad išgyvensime visai neblogai :).
Savo ruožtu Baltijos šalyse nesame vieninteliai savo grupėje nesinaudojantys vietinėmis agentūromis ir sėkmingai stiprinantys savo pozicijas.


Rodyk draugams