Žiniasklaidos koncernas Schibsted Lietuvoje valdo ne tik nemokamą dienraštį bei portalą 15min., žurnalą Žmonės, bet ir skelbimų puslapius - plius.lt, kuriuose iš visų kategorijų vienvaldis reitingų lyderis yra automobilių skelbimų portalas auto.plius.lt . Jis toks populiarus, kad net ir apmokesdinus skelbimų talpinimo paslaugą, jis liko lankomas, o konkurentai - autogidas.lt ir kt. atsilieka ne per vieną GemiusAudience punktą. Apmokesdinimas ir pasilikę klientai (skelbimų davėjai) buvo pirmasis požymis apie lietuvių konservatorišką požiūrį į naršymą internete.
   
Antras žingsnis, kurį plius.lt grupė žengė visai neseniai buvo dizaino pakeitimas ir paieškos bei kitokių sistemų “supaprastinimas”. Kai įpranti, paslauga iš tiesų parankesnė, ypač stengiantis surasti ne vieną arba palyginti skirtingų automobilių kainas ir pan., tačiau mažiau interneto naršymą perpratusius lankytojus pliuso ”patogumai” gerokai išgąsdino. Tai iliustruoja paties portalo paskelbta apklausa:


   
Paviršutiniškai analizuojant duomenis, galima daryti tokias išvadas:
- tipinio vartotojo portretą galima pamatyti kiekvieną šeštadienį Kauno automobilių turguje.
- Pliusas.lt ir komanda yra per daug patenkinti savimi, nes net klausimynu nesistengia surinkti kuo tikslesnio feedback'o: pažiūrėkit į klausimus “labai gražus naujas dizainas”, “Geras sprendimas”, kurie akivaizdžiai tėra priemonė savigyrai iš išorės susirinkti (kas šuniui pakels uodegą, jei ne jis pats).
- už patogią navigaciją greičiausiai balsavo beveik visi dirbę prie projekto:).
- daugiau nei 60 proc. aktyvių lankytojų (atsakinėjančių į klausimus ir bent šitaip dalyvaujančių interaktyve) nieko nesuprato, tačiau nuo 21 d. esminių pakeitimų nepadaryta.
- ne palaipsniui, o greitai daromi pakeitimai sukelia atmetimo reakciją.

Taigi, plius.lt dizaino ir kiti atnaujinimai gera pamoka kitiems rinkos žaidėjams ir dar vienas įrodymas, kad lietuvius vartotojus (ypač siekiant paimti vyresnį) reikia mokyti, mokyti ir dar kartą mokyti, o ne stebinti:).
  
mediamedis@gmail.com
  

Patiko (0)

Rodyk draugams