Nors kai kurie blogai (dansu.lt), Verslo žinios (VZ.LT), Alfa.lt rašė apie praėjusią savaitę krizės paliestą interneto naujienų rinkos naujoką, kuris atleido keletą ten dirbusių žmonių, nusprendėme pažvelgti į įdomiausius priartėjimo prie šios akimirkos momentus.


Už ką ATN.LT buvo nemėgstamas kitų media kanalų. Pirmiausia dėl dirbtinai sukeltų atlyginimų žurnalistams. E. Kalinui bekuriant portalą, rinka niršo, kad nelogiška kai kuriems viliojamiems žmonėms kelti atlyginimą iki siūlomo ATN.LT siekiant tą žmogų pasilikti. Dabar trumpalaikės naudos pavilioti žurnalistai ieško darbo ir juos jau tenkina mažesnis atlygis už tą, kurį iki pranešimo apie biudžete švilpiančius vėjus, jiems mokėdavo „naujokas“.


Antra, ATN.LT buvo nemėgstamas dėl E. Kalino viešai demonstruoto perdėto pasitikėjimo savo jėgomis. Interviu kolegoms (zudykreklama.lt) jis optimistiškai aiškino turįs šešiaženklius marketingo biudžetus, lygino delfinus su homo sapiens ir t.t. Tai buvo vienas išsamiausių ir paskutinis E. Kalino interviu blogosferoje. Toliau jis rezervuotai atsakinėjo/ja ir į žiniasklaidos atstovų klausimus. Tai, ką praėjusią savaitę buvo priverstas padaryti direktorius tik dar kartą parodo, kad internetas nėra „Kauno diena“ ar kitas regioninis leidinys, jis gerokai sudėtingesnis ir reikalaujantis daugiau žinių bei nuovokos.


Kolegos, dirbę ATN.LT, MM pasakojo, kad E. Kalinas apie ATN.LT sunkmetį pranešė paskutinę minutę. Direktorius informavo, kad išseko atlyginimų biudžetas, o kažkas iš Danijos (jau nebe Olandijos) atsisako toliau finansuoti projektą. Taip pat buvo įvardintas gelbėjimosi planas – po pranešimo kitą dieną keletas žmonių turėjo parašyti prašymus išeiti iš darbo, kitiems paliktas mėnuo susirasti darbui. Per pirmąjį etapą iš portalo išėjo redaktoriaus pavaduotojos Lauryna Vireliūnaitė, Giedrė Putelyje, pardavimų žmogus Vytautas Šulcas. Esant tokiai situacijai nereikėtų tikėtis, kad likę žmonės kokybiškai dirbtų. Girdėjome, kad kitą darbą jau susirado portale paliktas Ainis Gurevičius, jis greičiausiai dirbs „Lietuvos žiniose“.

Rodyk draugams